6 pilířů intimity

Intimita je takový ten příjemný pocit bezpečí a důvěry mezi lidmi. Intimita se neobjeví sama, je potřeba na ní pracovat. Provází nás všemi fázemi našeho života. Z mého pohledu intimita stojí na 6 základních pilířích. Během konzultací s klienty se primárně věnujeme intimitě ve vztahu k vlastnímu tělu. Láskou k sobě všechno začíná i končí. Když miluji sebe, dokáži milovat ostatní. Když mám soucit sám se sebou, mohu ho pak projevovat ostatním v různých životních fázích. 

Respekt, láska a soucit. 

Párová intimita, vztah k vlastnímu tělu

Často si jen nerozumíme. Sami sobě. Ani navzájem. Všichni si však přejeme to samé – milovat a být milován. Užívat si milostný vztah a naši sexualitu. Přijmout plně toho druhého můžeme za předpokladu, že plně přijímáme sami sebe. Láska k vlastnímu tělu. Často to nejtěžší. Znamená to přijmout své tělo takové, jaké je. S páry pracuji jednotlivě i společně. 

Intimita v těhotenství

Milujete své tělo. Takové, jaké je. Už jste si na sebe zvykli. Pečujete o něj. Najednou se vlivem těhotenství začne nekontrolovaně měnit. Mění se tak, že se často ani nepoznáváte. Jinak reaguje na dotek, na pohyb i na intimnosti. Jak si zachovat v páru intimitu i během těhotenství je často výzva. Jsem tu, abych vám s tím pomohla. V bezpečném prostředí vás provedu světem intimity v těhotenství. 

Intimita v mateřství

Vytoužené miminko je na světě. Jsou z vás šťastní rodiče. Váš svět je najednou úplně vzhůru nohama. Intimita z vašeho vztahu se najednou vytratila. Jak ji znovu obnovit? Jak společně zvládnout úplně novou situaci. Sama jsem to zažila. Vím, co pomáhá. Jen je potřeba chtít to změnit. 

Intimita dětí a dospívajících

Během prvních 18 měsíců se u dětí vytváří intimní vztah k vlastnímu tělu. Děsíte se prvních otázek o sexualitě a sexu? Nevíte si rady, když si vaše milované děťátko hraje se svými intimními partiemi? Máte velkou moc změnit přístup vašeho dítěte k jeho tělo. Můžete ovlivnit, jaký první sex zažije vaše dcera. Nejprve společně zpracujeme vaše strachy a pak můžeme jít dál a připravit vás na dobu všetečných otázek. 

Intimita ve zralém věku

Žijete v dlouhodobém vztahu a uvěřili jste, že už o sobě a o partnerovi nezjistíte nic nového. Vyvedu vas z omylu. Překvapí vás, jak si lze užívat. A jak se znovu zamilovat i po 20 letech společného soužití. Objevíte mnoho inspirativního v intimním životě. Pokud žijete sami, po rozvodu, dlouhém vztahu a nevíte, jak navazovat nove vztahy, společně na to přijdeme. Objevíme vaše skryté talenty. Budete překvapeni, jak naplno se dá žít i v pokročilém věku.  

Intimita v umírání

Všechno jednou pomine. I život. Je jen na nás, zda jsme schopni s úctou vyprovodit naše nejbližší.